100

ŠIMTMEČIO ŠVENTĖ

Grafinis dizainas, Skrajutė

Apie skrajutės projektą

Svarbiausias Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės akcentas Kaune bus ketvirtadienį, vasario 15 d., vakare „Žalgirio“ arenoje vyksiantis koncertas, kuris bus transliuojamas per LRT televiziją.

Vasario 16-ąją daugiausia dėmesio sulaukia sostinėje vykstantys renginiai, todėl šventinį koncertą „Žalgirio“ arenoje nuspręsta rengti Vasario 16-osios išvakarėse. Koncertas arenoje prasidės 19 val., o jo metu Kauno Garbės piliečio vardas bus suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Liudui Mažyliui.

 

Koncertinėje šventės programoje – Jazzu, The Station, Jurga Šeduikytė, Merūnas Vitulskis, Ieva Zasimauskaitė, Povilas Meškėla, Mia, Ovidijus Vyšniauskas, Monika Linkytė, Romas Dambrauskas, El Fuego, Jonas Sakalauskas, Egidijus Sipavičius, Eugenijus Chrebtovas, Original Copy ir Šventinis bankuchenas.

Visos Šimtmečio veiklos susilieja į trispalvės gamą, tris veiklos kryptis, atspindinčias esminę Šimtmečio istorinio naratyvo nuostatą, kad Šimtmetis – tai ne konkreti data, o gyvybingi praeities, dabarties ir ateities ryšiai, reikalingi sėkmės istorijai kurti:

PAŽINK – veiklos, siejamos su raudona Trispalvės spalva, skirtos praeičiai ir dabarčiai: kviečiančios pažinti šalį, jos laimėjimus ir herojus, skleidžiančios Šimtmečio istorinį naratyvą.

ŠVĘSK – veiklos, siejamos su žalia Trispalvės spalva, skirtos dabarčiai – kviečiančios visuomenę prasmingai švęsti Vasario 16-ąją.

 KURK – veiklos, siejamos su geltona Trispalvės spalva, skirtos ateičiai: skatinančios įsitraukti ir aktyviai dalyvauti kuriant dabartį ir ateitį, įprasminančios kertinę Šimtmečio istorinio naratyvo nuostatą, kad svarbiausias Šimtmečio herojus – kiekvienas kuriantis Lietuvą žmogus.